На офіційному сайті НКЦПФР оприлюднено проект рішення НКЦПФР «Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності»
Проект рішення розроблений НКЦПФР з метою врегулювання певних питань провадження депозитарної діяльності Центральним депозитарієм та депозитарними установами, що виникають у процесі їх роботи з клієнтами та депонентами, а також з метою приведення норм Положення до вимог чинного законодавства.
Зокрема, Проектом передбачаються наступні зміни до Положення.
Передбачається приведення норм Положення у відповідність до вимог Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Зокрема, відповідно до частини третьої статті 41 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд набуває право розпоряджатися акціями неплатоспроможного банку відповідно до закону.
Також, норми Положення приводяться у відповідність до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Зокрема, передбачається норма, що копія установчого документу юридичної особи, подання якої передбачено цим Положенням, має бути засвідчена підписом уповноваженої особи та печаткою (за наявності) такої юридичної особи. Додатково депозитарній установі має бути надана інформація щодо дати проведення державним реєстратором реєстрації відповідного установчого документа.
Передбачається врегулювання порядку надання Центральним депозитарієм власникам акцій документів, що необхідні для примусового стягнення дивідендів на підставі виконавчого напису нотаріуса (згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 № 1172 (із змінами)).
Пропонується виключення норми, передбаченої для нерезидентів, щодо надання ними до Центрального депозитарію, депозитарної установи нотаріальних копій офіційних документів, які були видані чи оформлені на території іноземної держави.
Відповідно до статті 37 Закону України «Про нотаріат» у сільських населених пунктах уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування можуть вчиняти певні нотаріальні дії, зокрема, засвідчувати справжність підпису на документах. Згідно статті 38 Закону України «Про нотаріат» консульські установи України також мають право засвідчувати справжність підпису на документах.
У зв’язку з цим, пропонується передбачити можливість засвідчення нотаріусом чи посадовою особою, яка відповідно до закону має право на вчинення таких нотаріальних дій, картки із зразком підпису розпорядника рахунку в цінних паперах, яка подається депозитарній установі фізичною особою - резидентом або нерезидентом для відкриття їм рахунку в цінних паперах.
Передбачається також, що за рахунком держави можуть бути декілька керуючих за певним випуском.
З 01.01.2016 постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 запроваджено видачу паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки (з електронним чіпом та без нього). Згідно затвердженої форми бланку такий паспорт не матиме серії, а матиме лише номер, що складатиметься з дев’яти цифр.
Тому, Проектом передбачається уточнення вимог до розпоряджень на проведення адміністративних, облікових та інформаційних операцій з урахуванням норм зазначеної постанови.
Ознайомитись з текстом проекту рішення http://www.nssmc.gov.ua/law/20117 |